Iltarusko
mökki, Hartola, 6+4 henkilöä

Valoisa, elokuussa 2018 ulkomaalattu, sisätiloiltaan remontoitu, mökki, rantasauna ja soutuvene. Rantaviivaa 160m. Lapsiystävällinen loivasti syvenevä uimapaikka. Ilmastointi, trampoliini, ja suppilauta. Lähimmät naapurit 200m ja välissä puita.

Veneeseen mahdollista saada moottori.

Mökistä saatuja kokemuksia:
"Meillä oli mukava viikko, saunottiin, aamu-uitiin, grillattiin (rantagrillissä) ja kerran tehtiin nuotiomakkarat kuten asiaan kuuluu. Saunatuvassa nukuttiin ja ylämökki oli olotilana, jonka lämpöpumppu piti sopivan lämpöisenä tämän kesän olosuhteiden mukaan.
Parhaita mökkejä, missä olemme olleet! Ja ne polttopuut (mistä ihmeestä ne oli saatu?); syttyivät ja paloivat hyvin; sauna lämmin yhdellä (!) kunnon pesällisellä."

"Tykättiin mökistä! Englannin vieraille oli varsinainen elämys, kun eivät olleet ennen suomessa käyneet, saatika sitten perinteisellä kesämökillä. Mökin varustelut oli kattavat ja kaikki tarpeellinen löytyi. Kiitos paljon!"

Tietoja vuokranantajasta:
https://fi.linkedin.com/in/henriblomster

Perustiedot

Sijainti: Hartola
Ritvalantie 10, 19600 HARTOLA

Näytä sijainti kartalla
Loma-asuntotyyppi: mökki
Loma-asunnon nimi: Iltarusko
Pinta-ala: 59 m²
Makuuhuoneiden määrä: 3
Vuodepaikkojen määrä: 6
Lisävuoteiden määrä: 4
Rakennusvuosi: 1973
Kohteen ominaisuuksia: kylmävesijohto, terassi, lapsiystävällinen
Sauna: rantasauna
Parvi: olemassa
Erityisiä ehtoja: Ostosiivous pakollinen, silti jätettävä päällisin puolin siistiin kuntoon eli roskat vietävä mennessä ja tiskit oltava tiskattuina. Ostosiivouksella varmistuu, että mökki on siistissä kunnossa kun saavut paikalle. Mahdollisistaa rikkoutuneista astioista veloitetaan erikseen mökissä olevan hinnaston mukaisesti. Omat lakanat, tyynyliinat ja pyyhkeet otettava mukaan. Kuuteen varsinaiseen vuodepaikkaan löytyy mökiltä tyynyt ja peitot, mutta lisävuodepaikkoihin otettava makuupussit tai vastaavat. Perämoottorin 9,9hp saa halutessaan käyttöönsä hintaan 50€/viikko + bensat. Tällöin sitouduttava siihen, että mikäli moottori lakkaa toimimasta vuokrauksen aikana toimittaa vuokralainen moottorin Vääksyn Koneeseen huoltoon ja maksaa huollon. 200€ takuu maksettava etukäteen.
Lisätietoja: Päämökissä parvi, jossa 2 nukkumapaikkaa ja 2hengen vuodesohva ja lasten matkasänky. Päämökissä ilmalämpöpumppu jolla lämpötilan saa nopeasti sopivaksi. Päämökin takka ei ole käytössä. Lasten matkasängylle tai löytyy tilaa päämökistä. Päämökissä suunniteltuna isot hyllyt matkatavaroille. Päämökin vieressä erilinen huone omalla sisäänkäynnillä, jossa parisänky ja tilaa lasten matkasängylle. Saunamökissä parisänky ja tilaa kahdelle patjalle. Saunamökissä 4 ylimääräistä patjaa. Rannalla paviljonki hyttysverkolla ja pähee puugrilli muutamalla lisäosalla. Kaikissa makuuhuoneissa pimennysverhot. Peitot ja tyynyt 6 henkilölle.
Kohdenumero: 1320023
Lisätietoa: Kohteen lisätiedot
Kohteen lisätiedot
Kohteen lisätiedot

Ominaisuudet

Lemmikit sallittu: ei sallittu
Lisätietoja: Ei tupakointia sisätiloissa. Ei lemmikkejä sisätiloissa.
Vesistön nimi: Jääsjärvi
Rannan tyyppi: järvi
Ominaisuudet: oikeus vesialueisiin, oma ranta, rantaviiva 160 m
Rannan kuvaus: Rantaa on länteen ja etelään. Uimapaikka on loivasti syvenevä.
Viihde ja ajanviete: TV, pelikonsoli
Lisätietoja viihteestä ja ajanvietteestä: Wii konsoli löytyy ja siihen urheilupelipaketti, jossa golf, frisbee, jousiammunta, pyöräily yms. Muita pelejä ei ole.
Keittiön varusteet: pakastin, liesi, kahvinkeitin, ruoanlaittovälineet, vedenkeitin, jääkaappi, leivänpaahdin, uuni, mikroaaltouuni
Materiaalien ja varusteiden kuvaus: Keittiö on suhteellisen uusi. Keittiöön tulee sähköpumpulla kaivosta kylmä vesi, jolla hoituu tiskit yms. Juomavesi kannattaa tuoda mukanaan. Uunia voi käyttää sekä perinteisenä uunina, että mikrona.
Astiasto: astiasto 8 hengelle
Materiaalien ja varusteiden kuvaus: Ottakaa omat vessapaperit mukaan. Saunaan tulee järvestä sähköpumpulla kylmää vettä. Vesi lämpeää kiukaan padassa.
Tilat ja varustelu: puucee
Ulkotilat: grilli, savustuspönttö, ulkovarasto
Auton säilytys: autopaikka
Lisätietoja ulkotiloista: Pitkälti luonnontilaista pihaa ja metsää josta löytyy mustikkaa ja vadelmaa. Varastosta saa ulkoleikkikaluja ja ulkopelejä. Hiekkalaatikko.
Vapaa-ajan aktiviteetit: veneily, nähtävyyksien katselu, tennis, pyöräily, golf, uinti, lasten aktiviteetteja, vaellus, melonta, kalastus, marjastus/sienestys, ratsastus
Lisätietoja vapaa-ajan aktiviteeteista: Ilmaiset tenniskentät: http://www.hartola.fi/malleja/2a/arkisto.asp?sivu=&tun1=3&tun2=118&tun3=531 Frisbeegolf: http://www.hartola.fi/malleja/2a/arkisto.asp?sivu=&tun1=3&tun2=118&tun3=598 Luontopolut: http://www.hartola.fi/malleja/2a/arkisto.asp?sivu=&tun1=3&tun2=85&tun3=542 Tanssi: http://www.krouvin.com Kalastus Jääsjärvi ja Tainionvirta: http://www.hartola.fi/malleja/1a/matkailu.asp?kieli=10&valikko=3&paavalikko=118&alavalikko=522&teksti=1755&koko=6

Hintatiedot

Loppusiivous 110€ pakollinen. Näin varmistut siitä, että mökki on hyvässä kunnossa kun tulet paikalle.

Perämoottorin saa käyttöönsä hintaan 52€ per viikko.

Rikkoutuneista astioista veloitetaan mökiltä löytyvä erillisen hinnaston mukaisesti.

Polttopuut saunaan, nuotioon ja puugrilliin sisältyvät hintaan.

Näytä listahinnasto
Hinnasto on vuokranantajan ilmoittama. Lopullinen hinta vahvistetaan varauksen yhteydessä.
  • 475 €/vkl
  • 650 €/vko
Kevät 2021 01.04.2023 - 31.05.2023
  • 300 €/vkl
  • 450 €/vko
Siivous 110 €

Liikenneyhteydet ja etäisyydet

Palvelut: Hartolan keskustan palvelut helposti saatavilla.
Liikenneyhteydet: Omalla autolla tai bussilla Hartolaan ja sieltä taksilla.
Ajo-ohje: Heinolasta n. 54km 4-tietä Hartolan keskustan ohi Jyväskylän suuntaan. Oikealle "Vehkasalo"; n. 120m, oik. "Taivatlahdentie"; n. 900m, oik. "Ritvalantie", jota 150m pihaan. Talonumero 10.
Hartola Golf 10 km
Joutsan keskustan palvelut 10 km
Hartola keskustan palvelut 7 km
varaustiedot päivitetty 11.04.2023
varaustiedot päivitetty 11.04.2023

Kohdetta vuokraa

Henri
blomster.henri@gmail.com

Ilmoittaja on Suomen Mökkivuokraajat ry:n jäsen. Lue lisää »

Katso yhteystiedot
Puh. 040 7686 986
Avaa Google Mapsissa