





















Huuhkajalaakso Villa B
huvila, Repovesi - Verla, Kouvola, 6 henkilöä
Kesäkaudella vain viikkovuokrauksia, poikkeuksena juhannusviikonloppu ja MotoGp viikonloppu 10.-12.7.2020.
Ei lemmikkieläimiä.
Loppusiivous ei kuulu vuokrahintaan.
Tämä 6 hengen 59 neliöinen huvila sijaitsee Kouvolan Valkealassa, idyllisessä maalaiskylässä lähellä Repoveden kansallispuistoa. 2,6 hehtaarin tontilla on kaksi kirkasvetistä lampea, joiden hitaasti virtaava vesi on kesällä virkistävän viileää. Lammet pysyvät osittain auki talvella mahdollistaen vaivattoman avantouinnin. Vuohijärven uimarantaan matkaa on 2,5 km.
Tupakeittiössä on ruokapöytä ja tuolit 6 henkilölle, (syöttötuoli tai juniortuoli saatavilla pyydettäessä), sähköliesi ja -uuni/astianpesukone, mikroaaltouuni, jääkaappi pienellä pakastinosiolla, kahvin- ja vedenkeitin, leivänpaahdin, sähkövatkain, ruoanvalmistusastioita ja välineitä, astiasto ja aterimet 6 hengelle Lisäksi käytössänne on pyykinpesukone, radio/cd-soitin, tv ja dvd-laite.
Alakerrassa on 1 makuuhuone, jossa parisänky. Parvella on makuupaikat neljälle henkilölle. Matkasänky tai juniorsänky saatavilla pyydettäessä. Huvilassa on peitot ja tyynyt 6 hengelle. Vuokraamme vuodevaatteita ja pyyhkeitä.
Huvilassa on sähköpatterit, takka ja ilmalämpöpumppu (myös viilennykseen). Kylpytiloissa on sähkösauna, suihku ja wc. Käytettävissänne on imuri ja muut tarvittavat siivousvälineet ja -aineet.
Tilavalla terassilla on kaasugrilli ja pihakalusteet.
Perustiedot
Sijainti: | Kouvola Pokinkyläntie 61, 47900 VUOHIJÄRVI Näytä sijainti kartalla |
Loma-asuntotyyppi: | huvila |
Loma-asunnon nimi: | Huuhkajalaakso Villa B |
Pinta-ala: | 59 m² |
Makuuhuoneiden määrä: | 1 |
Vuodepaikkojen määrä: | 6 |
Rakennusvuosi: | 2012 |
Kohteen ominaisuuksia: | takka, auto välttämätön, terassi |
Sauna: | sisäsauna |
Kohdenumero: | 616158 |
Ominaisuudet
Lemmikit sallittu: | ei sallittu |
Tupakointi sallittu: | ei sallittu |
Lisätietoja: | Pihalla kaasugrilli |
Rannan tyyppi: | lampi |
Rannan kuvaus: | Vesi hyvin viileää kesälläkin. Lampi on matala, vesi virtaa läpi. Uinti mahdollista laiturilta käsin. |
Viihde ja ajanviete: | DVD-soitin, TV, CD-soitin, radio |
Keittiön varusteet: | astianpesukone, pakastin, mikroaaltouuni, vedenkeitin, jääkaappi, liesi, leivänpaahdin, ruoanlaittovälineet, uuni, kahvinkeitin |
Materiaalien ja varusteiden kuvaus: | Kodinomainen keittiövarustelu 6 henkilölle. |
Astiasto: | astiasto 6 hengelle |
Tilat ja varustelu: | lattialämmitys, WC, pyykinpesukone, suihku |
Ulkotilat: | grilli |
Auton säilytys: | autopaikka |
Vapaa-ajan aktiviteetit: | uinti, vaellus, nähtävyyksien katselu |
Kohdetta vuokraa
huuhkajalaakso@gmail.com
45200 Kouvola
Puh. 0400893474