















KASUKKATIE 6 A 1
mökki, Tahko, Kuopio, 6+2 henkilöä
Otollinen valinta loma-asunnoksi perheelle, kaveriporukalle kuin pienen ryhmän kokoustamiseenkin. Petipaikkoja löytyy kahdesta kerroksesta kolmen makuuhuoneen voimalla yhteensä kuusi kappaletta ja parven lisävuoteet mukaan laskettuna paikkoja löytyy yhteensä kahdeksalle. Alakerrassa avarat yhteiset tilat tupakeittiön muodossa ja takka tunnelmantuojana. Olohuoneesta käynti lasitetulle parvekkeelle.Parvekkeella lisäpöytä jonka saa helposti sisään jos ruokailijoita on enemmän. Alakerrassa lisäksi kylpyhuone, sauna ja erillinen WC, sekä tilava tuulikaappi.
Tahkovuoren aktiviteetteihin Kasukkatieltä kertyy taivalta noin kilometrin verran, ja sopivan välimatka suurimpiin hulinapaikkoihin tekeekin kohteesta erinomaisen valinnan omaa rauhaa arvostavalle lomailijalle.
Soveltuu osittain myös liikuntarajoitteisille leveiden ulko-ovien, sekä avarien yhteisten tilojen ansiosta. Ramppi saatavilla kuistille erillispyynnöstä.Vuokralaisen käytössä 2 paria lumikenkiä.
Perustiedot
Sijainti: | Kuopio Kasukkatie 6 A 1, 73310 TAHKOVUORI Näytä sijainti kartalla |
Loma-asuntotyyppi: | mökki |
Loma-asunnon nimi: | KASUKKATIE 6 A 1 |
Pinta-ala: | 90 m² |
Makuuhuoneiden määrä: | 3 |
Vuodepaikkojen määrä: | 6 |
Lisävuoteiden määrä: | 2 |
Sauna: | sähkösauna, sisäsauna |
Kohdenumero: | 805322 |
Ominaisuudet
Lemmikit sallittu: | ei sallittu |
Lisätietoja: | 1 |
Keittiön varusteet: | astianpesukone |
Tilat ja varustelu: | kuivauskaappi |
Vapaa-ajan aktiviteetit: | luistelu, hiihto, laskettelu, uinti |
Kohdetta vuokraa
booking@tahko.com
73310 TAHKOVUORI
Puh. 017 481 400