Aktiviteetti
Päivämatka Lohjalle
Lohja
Päivä alkaa hotelliltasi tai lentokentältä. Ajamme kauniita maalaisteitä pitkin Lohjalle, Lohjanjärven rannalle. Tutustumme kauniiseen keskiaikaiseen kirkkoon, käymme Alitalon Omenatilalla maistelemassa tilan tuotteita sekä teemme kävelyretken Lohjan vehreissä maisemissa. Päivä päättyy takaisin hotellillesi tai lentokentälle.
Hintaan sisältyy opastus, kahvi ja sämpylä, kuljetus ja kauniit maisemat. Lisämaksusta lounas. Päivän aikana useita taukoja. Mahdollisuus tehdä myös ostoksia.
Retkipäivälle tulee pituutta 8-9 tuntia. Ryhmän koko 1-3 henkilöä. Kysy vielä erillistä tarjousta suuremmille ryhmille.
Varaa mukaan hyvät jalkineet sekä sään mukainen vaatetus.
Perustiedot
Lisätiedot: | Kierros aloitetaan asiakkaan toivomasta paikasta, hotellilta tai lentokentältä. |
Soveltuvuus: | Soveltuu kaikille, jotka ovat kiinnostuneita viettämään päivän maaseudulla pienessä kaupungissa. |
Vaativuus: | Helppo |
Kelpoisuus: | Virve Haahti the Guide on Suomen opasliiton hyväksymä virallinen matkailuopas Länsi-Uusimaalla. Lisäksi Virvellä on pätevyys opastaa historiallisella Kuninkaantiellä. |
Vakuutukset: | Vakuutusvastuu asiakkaalla |
Osoite: | Kirkkokatu 1, 08100, Lohja |
Kielet: | suomi englanti |
Linkit: | http://www.virvehaahti.com |
Varaa heti
Järjestäjä
Virve Haahti the Guide Kivinimenkatu 10 C 6
08100 Lohja
08100 Lohja
0400 777710 virve.haahti@live.com