Villa Ella, 8hlö, 2mh, 115m2, Mikkeli
huvila, Mikkeli, 8 henkilöä

- 8 henk., 2 mh, parvi, oh, k, sauna, wc, ph, khh, takka, terassi, oma piha, laituri, vene, wifi, parkkipaikka, varasto, 115 m2, Mikkeli

Villa Ella on 8 henkilön tilava ja täysin varusteltu kotimainen hirsirakenteinen 115m2 lomahuvila Mikkelissä rauhallisella paikalla Ylimmäinen-järven rannalla. Villa Ella on korkeatasoinen, kaikilla nykyajan mukavuuksilla sekä energiatehokkailla viihdelaitteilla ja nettiyhteyksillä varustettu tilava mökki, jonka isoista ikkunoista voi ihailla kauniita järvimaisemia. Huvilassa on oma sauna, pesutilat, wc ja kodinhoitotila. Saunasta voit kipaista omalle rannalle ja pulahtaa virkistävään puhtaaseen veteen vilvoittelemaan

Koko huvilan sydän on lämpöä varaava vuolukivinen takka, jonka ekologisesta lämmöstä voit nauttia hyvillä mielin, sillä polttopuut tulevat omasta luomusertifioidusta metsästämme. Mökissä on takan lisäksi sähkölämmitys, jonka energian hankimme ekosähkönä, mikä tarkoittaa, että energia on tuotettu uusiutuvilla luonnonvaroilla. Huvilan luonnonmukaiset rakennusmateriaalit takaavat sinulle lomallasi hyvän hengitysilman. Olemme tehneet myös kierrätyksen asiakkaille helpoksi järjestämällä huvilalle kierrätysmahdollisuuden eri jätteille.

Huvilan läheisyydessä on viihtyisä kota, joka on asiakkaiden käytössä. Mökin kuistilla on grilli. Kodassa tai kuistin grillissä voit valmistaa maukkaita herkkuja paikallisista raaka-aineista, ja nauttia kiireettömästä tunnelmasta luonnon helmassa. Voit kysyä meiltä suosituksia parhaiden paikallisten ruokatarvikkeiden ja –tuotteiden löytämiseen.

Olemme asentaneet huvilan läheisiin puihin useita linnunpönttöjä. Näin voimme tarjota asiakkaillemme mahdollisuuden seurata metsän lintujen elämää, mutta linnut toimivat myös ekologisina hyttysenkarkottimina käyttäessään hyttysiä ravintonaan.

Asiakkaanamme voit nauttia ulkoilmaelämästä puhtaassa metsä- ja järviluonnossa. Tarjoamme käyttöösi oman laiturin ja soutuveneen. Lisäksi mökin läheisyydessä on mahdollista marjastaa, sienestää ja kalastaa, ja päästä näin nauttimaan ekologisesta lähiruuasta. Lapsille on mökin pihassa oma hiekkalaatikko ja keinut.  

Valitse oikea henkilömäärä nähdäksesi oikean hinnan. Hinta sisältää liinavaatteet ilmoitetulle henkilömäärälle. Myöhemmin ilmoitetuista henkilöistä lisämaksu 20€+5€/hlö/vrk. 

Huom! Ei juhlia - Henkilömäärää ei saa ylittää - Ei lemmikkejä. 

Perustiedot

Sijainti: Mikkeli
Härkäniementie, 50350 NOROLA

Näytä sijainti kartalla
Loma-asuntotyyppi: huvila
Loma-asunnon nimi: Villa Ella, 8hlö, 2mh, 115m2, Mikkeli
Pinta-ala: 115 m²
Makuuhuoneiden määrä: 2
Vuodepaikkojen määrä: 8
Rakennusvuosi: 2006
Kohteen ominaisuuksia: lapsiystävällinen, takka, auto välttämätön, terassi
Sauna: sisäsauna
Luokitus: 5 MaLo
Kohdenumero: 554212

Ominaisuudet

Lemmikit sallittu: ei sallittu
Lisätietoja: - varattavissa lastensänky ja syöttötuoli - soutuvene + varusteet
Rannan tyyppi: järvi
Rannan kuvaus: - laituri ja uimapaikka
Viihde ja ajanviete: DVD-soitin, TV, Internet-yhteys, satelliitti tai kaapeli
Keittiön varusteet: vedenkeitin, mikroaaltouuni, jääkaappi, uuni, astianpesukone, ruoanlaittovälineet, liesi, leivänpaahdin, pakastin, tehosekoitin, kahvinkeitin
Astiasto: astiasto 8 hengelle
Tilat ja varustelu: silitysrauta ja -lauta, lattialämmitys, kuivauskaappi, pyykinpesukone, WC, suihku
Ulkotilat: grilli
Auton säilytys: autopaikka, autopaikka ja sähköpistoke
Vapaa-ajan aktiviteetit: kalastus, hiihto, marjastus/sienestys, melonta, uinti

Kohdetta vuokraa

Härkäniemen Tuvat
info@harkaniementuvat.fi
Katso yhteystiedot
Härkäniementie 5
50350 NOROLA

Nähtävää ja koettavaa lähialueella

Avaa Google Mapsissa